Ďalší zápas ďalšia výhra, ostávame stále neporazený na čele tabuľky

BK MŠK – PATRIOTI Žiar nad Hronom : BKM Iskra Svit 101: 89 ( 51:50)

Hrali: Solčanský Samuel 33, Krajčovič Alex 20, Chaban Daniel 18, Ondrík Oliver 15, Tončík Matej 11, Kaša Alex 2, Juhász Bruno 2, Kulčár Lukáš, Kňažko Adrián, Barcík Jakub, Melaga Matúš

Muži BK MŠK Patrioti Žiar nad Hronom sa opäť predstavili na domácej palubovke, keď v nedeľu 21. januára privítali celok BKM Iskra Svit. Pred zápasom bol Žiar na čele tabuľky, zatiaľ bez prehry a Svitu patrila šiesta priečka. Treba si však pripomenúť, že tým ktorý pricestoval do Žiaru je béčkom extraligového celku a ten je momentálne v najvyššej súťaží na štvrtom mieste.

Kvalita súpera sa prejavila hneď v prvej štvrtine, keď sa hostia zo Svitu dostali do vedenia. Prvé body za Žiar dal Solčanský, ale hostia sa stále držali vo vedení a neskôr ich náskok narástol až na deväť bodov. Potom sa žiarčania dokázali dotiahnuť na rozdiel bodu a v závere štvrtiny premenil Tončík dva trestné hody a bolo vyrovnané 28-28. Následne zaznamenal aj dva body z hry a Žiar tak predsa napokon vyhral prvú štvrtinu 30:28. Úvod druhej štvrtiny bol opäť veľmi vyrovnaný. Žiarčania sa však dostali do niekoľko bodového trháku a v polovici štvrtiny viedli 42:35 a neskôr 47:38. Potom sa však strelecky opäť začali presadzovať hostia a pred polčasovou prestávkou viedli domáci len o jediný bod 51:52. Do tretej štvrtiny vstúpilo lepšie domáce družstvo, zlepšili obranu a pridali na rýchlosti, čo sa hneď prejavilo na skóre. Tretiu časť vyhrali 27:19 a do poslednej štvrtiny vstupovali za stavu 78:69. Poslednú štvrtinu vyhral Žiar 23:20 a celkovo zdolal Svit o 12 bodov 101:89.

Tréner: Vedeli sme že Svit príde s hráčmi, ktorí trénujú „A,, a hrajú Extraligu. Najviac problémov nám robili ich vysoký hráči Harabin ( 210 cm) a Matušek ( 205 cm), ktorí sa pri absencii našich vysokých hráčov veľmi ľahko presadzovali. Zaskočili nás hneď v prvej štvrtine, jednak veľmi dobrou úspešnosťou streľby z pod koša a skvelou úspešnosť premenných trestných hodov. Prvá polovica hry bola o útoku, hovorí o tom aj výsledok polčasu 51:52. V druhej polovici hry sme využili širšiu rotáciu našich hráčov, zrýchlili sme pohyb dopredu a zagresívnili obranu na našej polovičke ako aj tlak na rozohrávku súpera. To sa nám vrátilo v konečnom výsledku zápasu ktorý sme vyhrali 101:89.

Nakoniec musím pochváliť všetkých hráčov za bojovnosť a predvedenú hru, ktorú ocenili aj prítomní domáci diváci, skúsených Levičanov, pri ktorých sa nestratili aj naše Žiarske mladé talenty z ktorých najviac vyčnieval Ondrík.

Tréner: Miroslav Grznár
Asistent: Juraj Horváth