Muži dnes otvorili sezónu prvým tréningom

Muži MBK MŠK Žiar nad Hronomdnes otvorili sezónu prvým tréningom

Žiarski muži vstupujú do novej prvoligovej sezóny s vysokými ambíciami a veľmi kvalitným kádrom. V 16 člennom tíme má tréner Karol Kučera k dispozícii až 9 žiarskych odchovancov, ku ktorým by sa mohli pripojiť postupne ešte traja kadeti. Až 7 hráčov má skúsenosti z extraligy. Dnes sa zišlo na otváracom spoločnom tréningu až 12 hráčov, ktorí si po dlhšej pauze poriadne zatrénovali a na členskej schôdzi všetci podpísali nové zmluvy. Spomedzi seba si aj zvolili svojho zástupcu do Správnej rady klubu. Stal sa ním Branislav Obert, žiarsky mládežnícky tréner a hráč, ktorý túto sezónu bude hrať za Žiar ale aj extraligovú Handlovú. 

1.liga mužov, ktorá má 10 účastníkov, začína 9.okóbra a skončí sa turnajom F4 6.-7.mája. Cieľom žiarčanov je jednoznačne ukončiť sezónu v tejto prvej štvorke. Žiarski muži sa prihlásili aj do Slovenského pohára, kde 23.novembra na palubovke domácej ZUS arény vyzvú extraligistov, Spišských rytierov. 

Tím MBK MŠK Žiar nad Hronom nastúpi v sezóne 2022/23 v nasledovnom zložení:

hráči: Bobok Matej, Boroš Jakub, Haviar Ondrej, Kádaši Jakub, Kňažko Adrián, Kubovič Jozef, Mátych Branislav, Obert Branislav, Páleník Marek, Pipíška Peter, Rozim Robert, Supuka Jaroslav, Suriak Michal, Šoltés Milan, Vojtek Peter, Vrtík Maroš. Tím povedú tréner Karol Kučera a asistent, manažér tímu Norbert Nagy.