Muži vycestovali v za súperom do Trenčína

Nedeľa 12.2.2022, Muži

BK AS Trenčín : BK MŠK Žiar nad Hronom 52 : 72 (26:30)

Bodovali a hrali:

Vrtík Maroš 18, Haviar Ondrej 15, Šoltés Milan 11, Rozim Róbert 7, Supuka Jaroslav 7, Obert Branislav 5, Juhász Bruno 4, Kňažko Adrián 3, Ondrík Oliver 2, Truben David, Melaga Matúš

Žiarski muži vycestovali v nedeľu za súperom do Trenčína. Do zápasu vstúpili dobre, vypracovali si veľa šancí a výborných streleckých pozícií. Veľká škoda bola, že sa im ich nedarilo premieňať s takou úspešnosťou ako sú zvyknutí. Po vyrovnanej prvej štvrtine (14:14) sa obraz hry veľmi nezmenil, pokračovalo trápenie hlavne v útočnej fáze. Podržala ich však obrana, hlavne tlak rozohrávačov na loptu, ako aj úspešné obranné doskoky našich vysokých hráčov.

Do druhého polčasu vstupovali naši muži len so 4-bodovým náskokom. V tretej štvrtine sa však naplno ukázala prevaha nášho družstva. Skúsenosť podporená energiou mladých hráčov (kadetov), priniesla očakávaný výsledok. Hra sa podstatne zrýchlila, po získaných loptách dokázali Žiarčania skórovať z rýchlych protiútokov. Následne sa presadili aj strelci z dlhých vzdialeností čo prinieslo výhru v tretej štvrtine 10:28. V poslednej časti hry už nedošlo k žiadnej dráme, Žiarčania kontrolovali hru a zaslúžene vyhrali. Do hry sa zapojili všetci nominovaní hráči.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Miroslav Grznár