Na východe Muži zabojovali o cenné body a umiestnenie v prvej štvorke

SLÁVIA HVAR SPORT RESOR KOŠICE : BK MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM 74:86 (42:47)

Bodovali a hrali: Kadaši Jakub 21, Šoltés Milan 17, Obert Branislav 16, Rozim Róbert 14, Haviar Ondrej 13, Melaga Matúš 3, Juhász Bruno 2, Valent Mate, Truben David

Žiarski muži vycestovali v nedeľu na východ, kde zabojovali o cenné body a umiestnenie v prvej štvorke. Po dlhej ceste nebol nástup do zápasu optimálny, keď súper už v šiestej minúte vyhrával 16:3. Po oddychovom čase sa postupne hráči začali dostávať do prevádzkovej teploty, zvýšili tlak na súpera a zjednodušili hru v útoku. To sa hneď prejavilo na skóre a prvú štvrtinu Žiar prehral len o 2 body a v závere polčasu už vyhrával o 5 bodov. Nastolené tempo od polovice prvej časti hry dokázali Žiarčania udržať v priebehu celého zápasu aj vďaka rotácii všetkých hráčov. Plusom bolo veľmi málo strát a skvelý obranný doskok, ktorý vychádzal aj pri absencii našich klasických pivotov. Zaslúžená pochvala patrí všetkým hráčom.

Tréner: Juraj Horváth