BK MŠK – Patrioti Žiar nad Hronom U23 – Academic ŽU Žilina
92:80 (27:13, 20:12, 21:28, 24:27)

Body: Pažicķý 24, Krajčovič 18, Valent 15, Tončík 14, Solčanský 13, Chaban 4, Truben 4
Hrali: Caban, Ondrík , Yakushev, Juhász a Kňažko

Naše družstvo mužov sa prvýkrát predstavilo na domácej palubovke. Ešte pred samotným začiatkom zápasu sme mali milú udalosť a to slávnostné otvorenie basketbalovej sezóny v Žiari nad Hronom v ročníku 2023/2024. Otvorenie sa konalo za účasti primátora mesta Žiar nad Hronom Petra Antala, zástupcu Patriotov Levice Ladislava Garaja, zástupcu ŠBK Junior Levice Gabriela Sirotňáka a v neposlednom rade za účasti prezidenta BK MŠK Žiar nad Hronom Miroslava Grznára. O slávnostný rozkok sa postaral viceprimátor mesta Žiar nad Hronom Ladislav Kukolík. Zápas sa začal tak ako to už je zvykom v tejto sezóne z našej strany veľmi rýchlou a dynamickou hrou. Po efektnom smeči domáceho odchovanca Mateja Valenta za stavu 4:0 celá hala burácala a o zážitok sme mali postarané. Krásna kolektívna hra všetkých chlapcov čo nastúpili, rýchle protiútoky a úspešná trojková streľba vyústili do polčasového výsledku 47:25. Tak ako tréneri prízvukovali cez polčasovú prestávku, že súper určite pridá a jeho trojková streľba určite začne vychádzať, to sa preukázalo v druhom polčase. Súper nás zaskočil niekoľkými ďalekonosnými trojkovými pokusmi, ktoré padli v posledných sekundách útoku a o drámu bolo postarané. Súper nás dokázal dotiahnuť na rozdiel piatich bodov. My sme sa však uvedeného nezľakli a opäť sme pridali v rýchlosti a v konečnom dôsledku sme zvíťazili o 12 bodov. Každý, kto včera zavítal do ZUS arény musel byť s predvedenou hrou a fantastickou basketbalovou kulisou unesený. Tak ako sa nám o zážitok postarali hráči na ihrisku, v hľadisku celý zápas urputne povzbudzovali Ultras Žiar nad Hronom. Za vytvorenie nezabudnuteľnej atmosféry im touto cestou ďakujeme a tešíme sa na ďalšie domáce zápasy.

Tréner: Miroslav Grznár
Asistent: Juraj Horváth