Po dvoch predĺženiach sme získali cenné body so Žilinou

BK MŠK – PATRIOTI Žiar nad Hronom U23 : ACADEMICU ŽU Žilina 93 : 91 (21:17,41:40, 59:55, 76:76, 81:81)

Hrali: Krajčovič Alex 20, Horváth Samuel 19, Solčanský Samuel 19, Ondrík Oliver 15, Yakushev Yehor 6, Chaban Daniel 4, Caban Lukas 4, Kulčár Lukáš 3, Juhász Bruno 3, Kaša Alex, Kňažko Adrián, Čierny Adam

Muži BK MŠK Patrioti Žiar nad Hronom U23 sa opäť predstavili na domácej palubovke, keď v nedeľu 31. marca privítali v dohrávke I. ligy mužov celok ACADEMIC ŽU Žilina. Tak ako sa dalo očakávať, zápasy prvej štvorky najlepších tímov budú náročné a nevyspytateľné. Potvrdilo sa to aj v nedeľu proti ACADEMICU ŽU, ktorý disponuje veľmi dobrými strelcami a skúsenými hráčmi pod košom. Zápas bol od začiatku až do konca veľmi vyrovnaný o čom svedčí aj dvojnásobné predĺženie, ktoré muselo prísť po nerozhodnom stave 76:76, po štvrtej štvrtine. Počas celého zápasu sa domáci hráči snažili rýchlou hrou eliminovať podkošových hráčov súpera, čo sa im aj čiastočne podarilo, ale naopak hosťujúcich hráčov nedokázali patrične ubrániť na dlhé strely. Aj vďaka úspešnosti trojbodovej streľby súpera sa Žiarčanom nedarilo výrazne bodovo odtrhnúť od súpera. Dráma a napínavý zápas až do posledných sekúnd druhého predĺženia dvíhal divákov zo sedadiel a aj vďaka ich húževnatému povzbudzovaniu počas celého zápasu, naši basketbalisti zaknihovali ďalšie a veľmi dôležité víťazstvo.

Pochváliť treba všetkých hráčov za bojovnosť a predvedenú hru, ktorú ocenili aj prítomní domáci diváci, skúsených Levičanov, naše žiarske mladé talenty, z ktorých sa najviac darilo Ondríkovi, ako aj navrátilcovi Samuelovi Horváthovi, ktorý po dlhých rokoch nastúpil za svoj materský klub, v ktorom vyrastal a basketbalovo rástol.

Tréner: Miroslav Grznár

Asistent: Juraj Horváth