Zápasový víkend v závere základnej časti

Sobota 02.03.2024 – 03.03.2024

BK MŠK Žiar nad Hronom – Košice Wolves 86:80 (29:9, 15:29, 18:29, 24:13)
Body: Solčánsky 14, Yakushev 14, Pažický 11, Krajčovič 11, Kulčár 10, Valent 7, Kaša 5, Tončík 5, Chaban 5, Ondrík 4
Hrali: Kňažko, Juhász

BK MŠK Žiar nad Hronom – TSM Slávia Young Men Žilina 77:93 (20:19, 23:29, 13:23, 21:22)
Body: Solčánsky 31, Krajčovič 23, Chaban 6, 14, Pažický 5, Valent 4, Kulčár 3, Juhász 3, Yakushev 2,
Hrali: Tončík, Kňažko, Ondrík, Truben

V sobotu večer sme sa stretli v priamej konfrontácii o prvú priečku so súperom z Košíc. Vstup do zápasu a celá prvá štvrtina patrila jednoznačne nám, vyhrali sme ju 29:9. Predvádzali sme našu typickú rýchlu hru s presným zakončením na čo súper veľmi nedokázal reagovať. Druhá štvrtina bola presný opak, spomalili sme, vytratila sa presnosť zakončenia a dráma bola na svete. Síce sme išli do polčasu s miernym náskokom, ale v tretej štvrtine súper niekoľkými šťastnými zakončeniami s klaksónom dokázal pretiahnuť na svoju stranu vedenie na rozdiel 5 bodov. Do poslednej štvrtiny sme nastúpili s odhodlaním v zápase zvíťaziť, čo sa aj nakoniec podarilo. Len škoda vedenia na konci zápasu o 9 bodov a nepozornej obrany, čo súper využil úspešnou trojbodovou akciou. Vzájomné skóre s Košicami máme v konečnom zúčtovaní mínus dva body.

V nedeľu podvečer sme nastúpili proti súperovi zo Žiliny v poslednom zápase základnej skupiny. Súper sa pred týmto zápasom posilnil o 6 extraligových harcovníkov. Zápas bol od začiatku zápasu veľmi vyrovnaný, striedali sa pekné akcie na jednej aj druhej strane. Aj napriek tomu, že sa nám strelecky vôbec nedarilo, išli sme do prestávky mínus 5 bodov. Naša nemohúcnosť pri streľbe zpoza perimetra sa v plnej nahote ukázala v tretej štvrtine. Súper si vytvoril rozhodujúci 15-bodový rozdiel a do konca zápasu nám nedovolil rozvinúť našu hru, ktorou by sme dokázali otočiť priebeh zápasu. Síce sme tento zápas prehrali, ale bola to vysoká škola pre našich mladíkov. Mnohí z našich zverencov sa len narodili na tento svet a ich súperi už zarezávali v extralige. Bolo chvályhodné, že sa nevzdávali a bojovali až do konca. Postúpili sme síce smolne „až“ z druhého miesta základnej časti do tej nadstavbovej a ideme bojovať ďalej.

Tréner: Miroslav Grznár
Asistent: Juraj Horváth