Žiarčania po výhre s Košicami definitívne prví

BK MŠK – Patrioti Žiar nad Hronom U23 : Košice Wolves 87:66 (44:39)

Bodovali a hrali: Krajčovič Alex 22, Solčanský Samuel 18, Pažický Patrik 14, Ondrík Oliver 11, Chaban Daniel 10, Yakushev Yehor 7, Kaša Alex 2, Valent Matej 2, Kulčár Lukáš 1, Truben David, Kňazko Adrián

Žiarski basketbalisti odohrali najlepší a najdôležitejší zápas nadstavbovej časti. Po výhre s Košicami zaslúžene skončili prví v tabuľke a 4.-5. mája usporiadajú záverečný turnaj o postup do extraligy mužov pre ročník 2024/2025.

Do zápasu sme nevstúpili najlepšie.Po vzájomnom oťukávaní a fyzickej hre súpera sme sa trápili v útoku a hlavne v obrane. Súper to využil a voľnými strelami pomaly navyšoval svoje skóre v prvej štvrtine, ktorá lepšie vyšla Košičanom a ktorú vyhrali 21:28. Po dôraznom dohovore hráčom sme od 2. štvrtiny začali lepšie brániť, držali sme stále vysoké tempo a otočili skóre v náš prospech na polčasových 44:39.

Po polčase sme ešte viac zrýchlili hru, spresnili streľbu a približovali sme sa k víťazstvu o 19 bodov, ktoré zaručovalo definitívne prvé miesto. Košičania v 4. štvrtine zápasu už nestíhali s našimi hráčmi, vyprodukovali veľké množstvo faulov, čo Žiarčania potrestali celkom 30-timi premenenými trestnými hodmi. Víťazstvo o 21 bodov je zásluhou vynikajúceho kolektívneho a taktického výkonu celého družstva a realizačného tímu.

Poďakovanie patrí aj všetkým divákom a Ultras Žiar nad Hronom, ktorí nás po celý zápas urputne a neustále povzbudzovali, VEĽKÉ ĎAKUJEME!

Tréner: Miroslav Grznár
Asistent: Juraj Horváth