Zostávame na čele tabuľky aj po zápase s Trenčínom

BK MŠK – PATRIOTI Žiar nad Hronom :  BK AS Trenčín 91:49 (59:23)

Po dlhšej prestávke odohrali na domácej palubovke zápas I. basketbalovej ligy naši mladí muži. Od prvých minút sa hral v podaní nášho družstva rýchly a pre divákov atraktívny basketbal. Už do polčasu si domáci hráči vytvorili 36- 8 bodový náskok, na ktorom sa podieľalo všetkých 12 hráčov, ktorých tréneri dokázali zapojiť do hry už v prvej polovici zápasu. Ani po polčasovej prestávke sa obraz hry nezmenil. Žiarski Patrioti ešte zvýšili tempo hry, ktoré dokázali udržať  počas celého zápasu aj vďaka rotácii všetkých hráčov. K skúseným Patriotom sa veľmi dobre pridali aj žiarski juniori a kadeti, ktorí  boli nominovaní na zápas. S bilanciou 7:0 zaslúžene vedú tabuľku I. ligy.

Hrali: Solčanský Samuel 13 ( 8 dosk.), Chaban Daniel 13 (5 asist., 5 dosk.), Kaša Alex 12 (15 dosk.,3 zisk.), Caban Lucas 9, Čierny Adam 9, Tončík Matej 9 (4 asist.), Ondrík Oliver 8 (10 dosk.), Kulčár Lukáš 7 (6 dosk., 3 zisk.), Kňažko Adrián 6, Krajčovič Alex 5 (5 asist.), Juhász Bruno (5 dosk.), Melaga Matúš

Už najbližšiu nedeľu 21.1.2024 o 17,00 hod., odohráme na domácej palubovke ďalší zápas proti BKM Iskra Svit.Aj touto cestou pozývame všetkých priaznivcov a fanúšikov basketbalu do športovej haly.

Tréner: Miroslav Grznár

Asistent: Juraj Horváth